Nasza firma

Poznaj nas

O firmie Laser Stal

Firma Laser - Stal Sp. z o.o. powstała w 2010 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klientów. Rozwój techniczny i technologiczny w przemyśle sprawił, że pojawiła się na rynku potrzeba świadczenia nowoczesnych usług o wysokiej jakości w zakresie cięcia i gięcia blach w technice CNC.

 

Nazwę firmy nieprzypadkowo stanowią wyrazy określające zarówno wykorzystywany materiał jak i technikę.

Nasza misja

nasza droga

Historia firmy

2010

Rozpoczęcie działalności

Rozpoczęcie działalności firmy w wynajmowanych obiektach Huty Aluminium w Koninie, przy ul. Hutniczej 1, pierwszym oficjalnym dniem pracy firmy był 19 lipca. Zakupiono wycinarkę laserową o mocy 3 kW i od tego rozpoczęło się świadczenie usług cięcia laserowego.

2011

Zakup pierwszej prasy

Zakupiono pierwszą prasę krawędziową marki Amada i rozpoczęto świadczenie usług gięcia blach dla klientów zewnętrznych.

2012

Nawiązanie współpracy z producentem kotłów i pieców

Rozpoczęto stałą współpracę z lokalnym producentem kotłów i pieców, uruchomiono także usługi spawania.

2013

Kupno kolejnych urządzeń

Wzrost zamówień ze strony klientów spowodował podjęcie decyzji o zakupie kolejnych urządzeń: lasera 5 kW oraz prasy krawędziowej Cosmo. Zakupiono także pierwsze małe auto dostawcze i rozpoczęto świadczenie usług transportu zamówień do klientów.

2014

Otwarcie oddziału produkcyjnego w Płocku

Podjęto decyzję o otwarciu oddziału produkcyjnego w Płocku, gdzie świadczono usługi cięcia i gięcia dla lokalnych odbiorców. Zakupiono także większe auto dostawcze.

2015

Dynamiczny rozwój firmy

Dalszy wzrost ilości obsługiwanych klientów, zatrudniono kolejnych pracowników, zarówno do obsługi urządzeń jak i kolejnych programistów.

2016

Budowa własnej hali produkcyjno-magazynowej

Podjęto decyzję o budowie własnej hali produkcyjno – magazynowej, na terenie inwestycyjnym miasta Konina, przy ul. Brunatnej 35.

2017

Kupno kolejnych maszyn

Rozpoczęcie pracy w nowej hali, zakup kolejnych urządzeń, w tym kolejnego lasera o mocy 6 kW i nowoczesnej prasy CNC TruBend. Przeniesienie produkcji z Płocka do jednej wspólnej lokalizacji w Koninie.

2018

Laser Stal laureatem nagrody "Złotego Konia"

Wymiana floty samochodowej, zakup nowych aut dostawczych. Firma została laureatem nagrody „Złotego Konia” podczas Konińskiej Gali Biznesu jako wyróżnienie lidera lokalnej gospodarki, w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwo.

2019

Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania zgodnie z normami ISO

Wdrożenie nowego programu komputerowego służącego zarządzaniu produkcją, logistyką i administracją oraz rozpoczęcie działań związanych z wdrożeniem Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normami ISO.